Proflexen – czy rzeczywiście pomaga na stawy? Wasze opinie

Poważne, utrudniające codzienne życie bóle stawów, w szczególności kolanowych, mogą pojawiać się w naprawdę młodym wieku.

Nierzadko już osoby po 30 roku życia zmagają się z poważnymi problemami, które nieleczone tylko się nasilają i niestety prowadzą do zwyrodnień, trwale ograniczających ruchliwość stawu.

Pierwszym, co powinno się zrobić, to oczywiście umówić wizytę u lekarza. Tematu nie wolno bagatelizować, co niestety dość łatwo przychodzi, gdyż początkowo stawy mogą o sobie dawać znać jedynie od czasu do czasu.

Dodatkowo można również pomyśleć o wzbogaceniu swojej diety kolagenem, który jest naturalnym składnikiem odpowiedzialnym za zdrowie oraz elastyczność tkanki łącznej. Jednym z suplementów diety, który ma go dostarczać bardzo dużo, jest Proflexen i dzisiaj przyjrzymy się temu produktowi nieco dokładniej.

Co to jest?

Opakowanie produktu

Swobodna i komfortowa praca stawów, poprawa ich elastyczności czy szybsza regeneracja już istniejących uszkodzeń. Od takich słów wita nas strona internetowa producenta tego specyfiku. Nie da się ukryć tego, że kolagen faktycznie jest istotnym dla stawów składnikiem, ale ogromne znaczenie ma tutaj jego jakość oraz forma.

Nie każdy kolagen wchłania się odpowiednio dobrze i jednocześnie nie każdy ma na tyle naturalną formę, aby powodować jakieś poważne, pozytywne zmiany w naszym układzie kostno-stawowym.

Według producenta ProFlexen, mamy tutaj do czynienia z produktem opartym na innowacyjnej formule kolagenu, nazwanej UC-II. Tajemnicza nazwa kodowa oznacza niezdenaturowany kolagen typu II, który według zapewnień ma się doskonale wchłaniać i bardzo szybko powodować pozytywne reakcje organizmu.

Producent zarzeka się tutaj, że w specjalistycznych laboratoriach prowadzono badania na grupie ochotników, w których podawano suplement oraz placebo, bez informowania o tym, który dokładnie produkt jest podawany.

Wyniki pokazały, że zdecydowana większość ochotników bardzo szybko obserwowała zmniejszenie bólu, a z biegiem czasu u dużej części widać było zachodzące procesy regeneracyjne w stawach.

Naturalnie nie jest to jedyny składnik tego produktu, ale do szczegółów przejdziemy nieco później. Suplement ma jednak nie tylko uśmierzać ból oraz wspierać regenerację stawów, ale także chronić je przed uszkodzeniami w przyszłości. Dodatkowo zawarte w produkcie składniki powinny wykazywać się pozytywnym działaniem na zdrowie całego układu kostnego.

Jak stosować?

Decydując się na przyjmowanie jakiegokolwiek suplementu diety, trzeba oczywiście liczyć się z tym, że na pełne efekty przyjdzie poczekać nie dni, ale nawet tygodnie czy miesiące. Nie inaczej jest w przypadku tego produktu. Regularne stosowanie jest podstawą efektywnej kuracji i producent zaleca tutaj przyjmowanie 2 kapsułek dziennie na około pół godziny przed posiłkiem. Nie powinno się przekraczać tej dawki, gdyż nadmiar kolagenu w organizmie nie jest zdrowy.

Skoro mowa o kuracji, to pewnie zastanawiacie się, ile czasu powinna ona trwać? Producent nie podaje tutaj jakichś bardzo uściślonych danych. Wiadomo na pewno, że efekty uśmierzenia bólu pojawiają się nawet w pierwszym tygodniu, ale pełna regeneracja może potrwać nawet kilka miesięcy. Warto dodać przy okazji, że jedno opakowanie zawiera 60 kapsułek, a więc wystarczy na miesiąc.

Skutki uboczne?

Przeprowadzone przez producenta badania na grupie ochotników mają być najlepszym dowodem na to, że korzystanie z tego suplementu nie niesie za sobą zagrożenia dla zdrowia.

Dostajemy tutaj zapewnienia o wykorzystaniu wyłącznie naturalnych składników, które są w takich dawkach, aby nie wywoływać skutków ubocznych nawet w przypadku osób skłonnych do alergii. Oczywiście, i wspomnimy o tym drugi raz, rozsądek jest największym gwarantem bezpieczeństwa. Stosujemy tak, jak zaleca producenta, bez przekraczania sugerowanych dawek dziennych.

Skład suplementu

Czas teraz przyjrzeć się nieco bliżej składowi każdej z kapsułek. O kolagenie nazwanym w tym przypadku UC-II już pisaliśmy, a więc pozwolicie, że pominiemy go. Niewątpliwie tego składnika znajdziemy najwięcej w każdej kapsułce, ale oprócz tego mamy tak także:

 • kadzidłowca indyjskiego – roślina znana jest ze swojego działania wspierającego elastyczność stawów, w tradycyjnej medycynie często wykorzystywana również do leczenia stanów zapalnych;
 • kłącza ostryżu długiego – to również roślina indyjska, bogata w kurkuminę, kolejny składnik odpowiedzialny za zdrowie stawów oraz kości;
 • kłącza imbiru lekarskiego – ich składniki mogą wspierać elastyczność oraz ruchliwość stawów;
 • witamina C – to jedna z ważniejszych witamin w naszym organizmie, ale w przypadku leczenia stawów odgrywa naprawdę dużą rolę, gdyż bierze bezpośredni udział w syntezie kolagenu;
 • mangan – ten znany mikroelement może pobudzać organizm do efektywniejszej odbudowy tkanki chrzęstnej.

Nie trudno stwierdzić więc, że producent nie kłamie przynajmniej co do tego, że skład jest bardzo naturalny. Co za tym idzie, te składniki potwierdzają wysokie bezpieczeństwo stosowania suplementu i niskie ryzyko pojawienia się efektów ubocznych.

Opinie i zastrzeżenia?

Suplementy diety oparte swoim składem o kolagen cieszą się obecnie dużym powodzeniem, gdyż niezdrowy tryb współczesnego życia sprzyja niestety uszkodzeniom naszych stawów. Producenci stosują różne formy tego składnika i niestety nie wszystkie z nich okazują się skuteczne, przez ich wchłanianie.

Proflexen – dzisiaj 03.12.23 – 50% taniej (w pakiecie)

ProFlexen pod tym kątem prezentuje się naprawdę dobrze w komentarzach, a tych w sieci zdecydowanie nie brakuje. Osoby, które zdecydowały się na zakup, najbardziej chyba chwalą sobie bardzo szybką ulgę w bólu.

Znaleźliśmy jednak wiele opinii, które jednoznacznie wskazywały na to, że po dłuższym stosowaniu stan stawów ulegał poprawieniu. Polepszała się ruchliwość, a bóle same z siebie nie powracały już tak często. Naturalnie pojawiały się także pewne negatywne opinie, ale nie było ich wiele i naszym zdaniem, pod tym kątem, produkt nie budzi większych zastrzeżeń.

Jaka jest cena i gdzie bezpiecznie kupić produkt?

Pewnie zastanawiacie się, czy za solidną dawkę kolagenu dla swoich stawów oraz kości będzie trzeba bardzo dużo zapłacić? Jest to oczywiście kwestia indywidualna, ale nie można obojętnie przejść obok tego, że na stronie producenta można zamawiać specjalne pakiety tych suplementów.

Oferta jest o tyle atrakcyjna, że decydując się na zakup 3 opakowań będzie trzeba zapłacić tylko za 2 z nich. Jeszcze ciekawiej jest przy zamówieniu 6 sztuk, gdyż aż 3 z nich są wtedy zupełnie za darmo. Ceny dość dynamicznie się zmieniają i dlatego najlepiej po prostu regularnie je sprawdzać i upolować jakąś okazję.

Na koniec jeszcze jedna, bardzo ważna uwaga. Jeśli macie w planach kupić ten suplement, to pamiętajcie, że producent ProFlexen nie prowadzi dodatkowej dystrybucji kapsułek.

Opakowania sprzedawane są wyłącznie na oficjalnej stronie, a więc ten sklep jest jedynym miejscem, w którym jest pewność zamówienia produktu oryginalnego, a co za tym idzie, bezpiecznego dla zdrowia.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3.5]

Proflexen - opinie z forum:

 1. bardzo proszę o jakieś informacje, jeśli ktoś widział może te kapsułki w innym sklepie, w bardziej rozsądnej cenie. Dla mnie oferta ze strony producenta jest niestety troszkę za droga…

  Odpowiedz
 2. Witam. Ile tak naprawdę trwało, zanim zabserwowaliście pierwsze efekty uśmierzania bólu stawów? Mnie już nie dają żyć normalnie niestety :/

  Odpowiedz
 3. Proflexen – dzisiaj 03.12.23 – 1 opakowanie GRATIS

Dodaj komentarz