Fusy po kawie – czy jedynym sensownym dla nich miejscem jest kosz na śmieci?

Mnóstwo osób każdego dnia wypija przynajmniej jedną kawę i oczywiście mamy mnóstwo ludzi wielbiących wyłącznie kawę naturalną, czy to kupioną już mieloną, czy ziarnistą którą sami mielimy tuż przed przygotowaniem. Niezależnie od tego jaką kawę naturalną pijemy to zawsze po skończeniu się napoju pozostają nam fusy, które wyrzucamy do kosza lub wylewamy do zlewu. Jeśli przyjrzeć się temu jednak bliżej to fusy z takiej kawy są przecież niezwykle aromatycznym odpadkiem. Czy nie da się tego w jakiś sposób wykorzystać? Oczywiście, że się da.

Oczyszczanie z brzydkich zapachów

Okazuje się, że fusy po kawie naturalnej mogą być świetnym odświeżaczem powietrze do usuwania brzydkich zapachów, który idealnie nadaje się do lodówki. Typowym problemem naszych lodówek są mieszające się ze sobą zapachy różnych produktów spożywczych. Zdarza się też, że nie dopilnujemy terminu ważności i coś nam się w lodówce popsuje na długo pozostawiając w środku brzydki zapach.

Można się tego jednak skutecznie i tanio pozbyć. Wystarczy odsączyć nasze fusy po kawie, a następnie osuszyć je w piekarniki. Teraz fusy wrzucamy do otwartego pojemniczka i wkładamy do lodówki. Kawa nie tylko wyciągnie z lodówki brzydkie zapachy, ale do tego sprawi, że zapachy różnych potraw przestaną się ze sobą mieszać.

Co ciekawe kawę taką można także wykorzystać do mycia rąk po pracach z brzydko pachnącymi rzeczami oraz do zmywania naczyń, z których także nie możemy pozbyć się nieciekawych zapachów.

Pozbywamy się mrówek

Inwazja mrówek w naszych domach to nic przyjemnego, a chyba każdemu chociaż raz zdarzyła się taka sytuacja. Pozbycie się tej plagi będzie bardzo proste. Wystarczy osuszone fusy po kawie rozsypać na ścieżkach, którymi w naszymi domu przechadza się armia mrówek. Te znikną szybciej niż nam się wydaje.

Malowanie kawą

Od dawna kawa jest wykorzystywana także do malowania. Nie tylko nadaje papierowi czy tkaninie pięknej barwy, ale także sprawia, że rzeczy te pięknie pachną. Wystarczy fusy po kawie moczyć przez kilka minut we wrzątku. Do tak przygotowanego wywaru wkładamy rzeczy, które chcemy pomalować na około 15 minut. Po wyjęciu rzeczy będą miały piękny wygląd. Ponieważ zbliża się Wielkanoc to warto dodać, że dokładnie w ten sposób możemy na piękny i pachnący kolor pomalować jajka do koszyczka.

Pielęgnacja skórzanych wyrobów

Okazuje się nawet, że fusy po kawie świetnie sprawdzają się do pielęgnacji skórzanych wyrobów, na przykład obić mebli czy samochodowej tapicerki. Kawa doskonale odżywia skórę wnikając w jej pory przez co skutecznie przywraca jej piękny, naturalny wygląd. Co więcej, kawa usunie ze skóry także brzydkie zapachy, typowy problem skórzanej tapicerki w samochodach. Aby wykonać pielęgnację wystarczy zwilżone fusy kawy zawinąć w gazę i potem mocno przecierać tym skórę.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]

Wasze komentarze:

Dodaj komentarz